FAQ

Jestem studentem V roku SGH, czy mogę pojechać na obóz jako uczestnik?

Obóz Zerowy Studentów I Roku Szkoły Głównej Handlowej Wetlina 2016 jest skierowany do nowoprzyjętych studentów SGH. Tylko studenci, którzy zgodnie z decyzją Dziekana Studium Licencjackiego rozpoczną naukę jako studenci I roku w roku akademickim 2016/2017, mogą pojechać na Zerówkę. Ostateczna lista uczestników zostanie zweryfikowana pod kątem powyższego kryterium. Dlatego nie próbuj oszukiwać drogi kolego. I tak Cię znajdziemy :)

Ile osób poznam na obozie? 

Na każdym z 2 obozów będzie 90 uczestników. Jeśli jesteś bardzo otwarty i towarzyski to masz szansę poznać wszystkich.

Nie mam własnego konta bankowego. Czy mogę zrobić przelew z konta cioci?

Tak, możesz. Musisz jednak pamiętać, żeby wyraźnie określić, iż jest to zapłata tytułem “[Imię] [Nazwisko] – Wetlina 2016, [nr turnusu]“. Bez powyższej adnotacji nie będziemy w stanie zidentyfikować Twojej wpłaty, co może spowodować, że nie będziemy Cię traktować jako uczestnika obozu, a Twoje miejsce zajmie inna osoba.

Czy oferujecie zniżki i rabaty cenowe?

Zgodnie z postanowieniami Konstytucji III RP każdego obywatela traktujemy równo, wobec tego nie stosujemy rabatów ani cenowych ani ilościowych.

Czy wystarczy miejsc dla wszystkich chętnych?

Niestety pojemność ośrodka jest ograniczona, dlatego nie dla wszystkich chętnych starczy miejsc siedzących. Nie zwlekajcie więc z zapisami do ostatniej chwili. Kto pierwszy ten lepszy.

Podobno będziemy spali w namiotach. Czy zabrać własne śledzie?

Śledzie możesz wziąć. Zawsze sie mogą przydać. Ale spać będziemy w ośrodku na Piotrowej Polanie, w kilkupokojowych drewnianych domkach 15-to i 4-ro osobowych. W domkach są łazienki, w łazienkach ciepła woda. W godzinach szczytu, gdy wszyscy chcą się kąpać, można również korzystać z łazienek dostępnych dla osób korzystających z Pola Campingowego. A jeśli ciągle chcesz sobie rozbić namiot, to już na własną rękę.

A ja jestem studentką III roku. Skoro nie mogę pojechać do Wetliny jako uczestnik, to może chociaż mogę wynająć sobie z przyjaciółmi domek na Piotrowej Polanie i przebywać cały czas z Wami?

No i znowu niestety, ale na czas naszego pobytu w Wetlinie cały Ośrodek zarezerwowany jest na nasze potrzeby i jest w pełni przez nas wykorzystany, także sorry, ale nie ma takiej możliwości.

Jestem strasznym żarłokiem i pasibrzuchem. Chce mi sie jeść. A jak już się najem to dalej chce mi się jeść. Czy bedę mógł jeść cały czas?

Organizatorzy zapewniają dzienne racje żywnościowe obliczone na podstawie statystyk Głównego Urzędu Statystycznego w zakresie: śniadanie – sztuk 1, obiado-kolacja – sztuk 1. Jeśli ciągle chce Ci się jeść będziesz musiał samemu się dożywiać w jednym z pobliskich sklepów lub barów zlokalizowanych tuż koło Piotrowej Polany lub dalej w głąb miejscowości. Nie wolno Ci jednak udawać się na polowanie na dzikie zwierzęta do lasu, bo podobno grasuje tam Grizzly.

Nie lubię śpiewać piosenek i mam alergię na ogniskowy dym. Czy w pobliżu ośrodka jest jakieś miejsce gdzie można alternatywnie spędzić wieczór?

Zaplanowaliśmy wiele atrakcji oraz sposobów wspólnego spędzania wieczorów. Będą ogniska, dyskoteki, imprezy w domkach, a także wyjścia do PUBów, których Ci w Wetlinie dostatek.

Jestem zimnoskórna i ogólnie trochę oziębła. Szczególnie w nocy. Co robić?

Dla każdego z nas w domkach dostępna jest kołdra, poduszka i inne gadżety czyli komplet pościelowy. Gdyby nagle zapanowała zima stulecia, wtedy nasz gospodarz dostarczy nam dodatkowe koce i farelki. Ale jeśli naprawdę jesteś taka oziębła i to może nie wystarczyć. W takim wypadku weź ze sobą śpiwór.

Czy mam zabrać sztućce, kubki, czajnik bezprzewodowy i kuchnię polową?

Główne posiłki jemy na stołówce, która nie wymaga przynoszenia sztućców we własnym zakresie. Niemniej warto zabrać swój własny kubek i np. grzałkę. Mogą się przydać.

Zarejestrowałem się, zapłaciłem, ale boję się, że przeoczę termin wyjazdu. Pomożecie?

Pomożemy! Kilka dni przed obozem organizatorzy skontaktują się z Tobą, dzwoniąc na podany numer telefonu i poinformują o szczegółach związanych z wyjazdem. Nie zapomnimy o Tobie. Możesz spać spokojnie.

Czy będziemy chodzić po górach?

Naturalnie! Dlatego odpowiednie buty są niezbędne! W dzień i w nocy, w słońcu i w deszczu, w upał i w mróz niestrudzenie przemierzać będziemy bieszczadzkie połoniny i malownicze doliny. Lubimy góry, kochamy góry, jaramy się górami!